Jelenleg a Parkinson-kór kezelésére főleg tüneti gyógyszereink vannak, melyek a betegség tüneteit képesek enyhíteni, de a betegség előrehaladását már nem tudják megállítani.
A betegség gyógyítását célzó kísérletek közül az őssejtbeültetések és a kóros fehérjekicsapódást megelőző eljárások tűnnek a legkecsegtetőbbnek.
Parkinson-kórra jellegzetes idegsejtpusztulás hátterében egy kódosan kicsapódó fehérje, az α-synuclein, szerepe merül fel. Az α-synuclein fehérje normálisan is jelen van az idegsejtekben. Azonban Parkinson-kórban eddig pontosan meg nem határozott okok miatt az α-synuclein kicsapódik, ami Lewy-testeknek nevezett zárványok kialakulásához majd az idegsejtek pusztulásához vezet.
Felmerül a kérdés, ha az α-synuclein kicsapódását meg tudnák akadályozni, illetve a már kicsapódott fehérjét le tudnánk bontani, akkor a Parkinson-kórra jellegzetes és folyamatos idegsejtpusztulás megállítható –e.
A PRX002/RG7935 olyan antitest (ellenanyag), ami a kicsapódott α-synucleinhez kötődik és lebontását eredményezi. Egy 2018-ban befejezett kísérletben 80 Parkinson-kóros beteg részesült PRX002/RG7935 kezelésben. Előzetes eredmények alapján az ellenanyag használata biztonságos.
A klinikai gyakorlatban történő bevezetéshez azonban további hatékonysági vizsgálatok elvégzése szükséges.